Szent István
Pálinka Lovagrend Sóly

Pálinka- és párlatverseny 2021.
Eredményhirdetés

Versenyszabályzat 2021 [Letöltés]

Magánfőző

Magán és Bérfőzetők alapdíjai

Versenyző neve Pálinka/párlat megnevezése Minősítés
1. Ágotai Zoltán Körte bronz


Eperfa hordóban érlelt szőlő bronz


Starking alma ezüst


Kékfrankos szőlő ezüst




2. Bíró István Balázs Furmint aszú ezüst




3. Bucsi Róbert (Bucsi Róbert/Nagycsécsi Pálinkafőzde) Sárgamuskotály szőlő ezüst




4. Czirfáné Berczi Krisztina Körte bronz


Tramini szőlő arany
5. Csernyik István Piros ribiszke bronz


Szilva bronz


Málna ezüst


Irsai Olivér szőlő ezüst


Cigánymeggy ezüst


Irsai Olivér borseprő arany
6. Dornai Attila Golden alma bronz


Stanley szilva bronz


Cigánymeggy ezüst


Irsai Olivér szőlő ezüst


Hárslevelű szőlő arany
7. Dr. Vári Kovács József Somlói borpárlat bronz


Somlói borpárlat ezüst




8. Éberhardt Szabolcs Szilva ezüst


Pándi meggy arany
9. Éberthardtné Oláh Anikó Kékszőlő vegyes bronz


Irsai Oliver szőlő bronz


Merlot szőlő ezüst


Furmint törköly ezüst


Kékfrankos szőlő arany


Blauburger szőlő arany
10. Ecsedi János és Dr. Kósa Lajos Körte Lucas bronz


Birsalma ezüst




11. Fábián Krisztián Golden alma bronz


Birsalma bronz
12. Fazekas Zsuzsanna Pándi meggy bronz


Szürkebarát bronz


Ottonel muskotály szőlő (Ottonel muskotály) arany
12. Haszon Dávid Cseresznye Germesdorfi bronz


Meggy bronz


Vadkörte bronz


Vérbélű körte ezüst




13. Herczeg Gyula Sárgabarack bronz




14. Horváth Sándor Jonagold alma arany


Meggy arany
15. Jakatics András Zveigelt törköly bronz


Körte ezüst


Kékoportó-kékfrankos törköly ezüst




16. Jánvári Tiborné és Jánvári Ádám Körte bronz


Birs ezüst


Kökény ezüst


Csipkebogyó arany
17. Kaptur József Csabagyöngye szőlő bronz


Sólyi szilva arany
18. Kis Balázs Alma (Kozármislenyi alma) ezüst


Tramini szőlő ezüst


Birs ezüst


Érdi bőtermő meggy ezüst


Királyleányka szőlő arany


Ottonel muskotály szőlő arany


Cserszegi Fűszeres szőlő arany


Pölöskei muskotály szőlő arany
19. Kiss József Kökény bronz


Tölgyfa hordóban érlelt Alma pálinka több fajta almából ezüst


Muskotályos törköly (Muskotályos törköly párlat) ezüst




19. Kiss Tibor Málna bronz


Fekete ribizli bronz


Meggy bronz


Irsai olivér törköly bronz


Birsalma ezüst


Vilmoskörte ezüst


Szomolyai fekete cseresznye ezüst


Irsai Olivér Szőlő ezüst


Othello-Izabella szőlő ezüst


Vegyes erdei gyümölcs ezüst


Barack párlat tölgyfahordóban érlelve arany


Madár és lisztes berkenye arany


Starking alma arany


Othello szőlő arany




20. Kolláth Bálint Homoktövis-Alma arany




21. Komoróczi Lajos Cserszegi Fűszeres ezüst




22. Kovács Tibor Fekete ribizli ezüst


Birs 1. arany
23. Krajnyák Zoltán Besztercei szilva bronz


Tohaj-Hegyalja szőlő válogatás sárgamuskotály-furmint-hárslevelű bronz


Granny Smith alma arany


Hárslevelű szőlő arany
24. Krizsai Sándor Irsai Olivér bronz


Fekete ribizli ezüst


Fekete cseresznye ezüst


barack ezüst


Szilva ezüst


Kökény arany


Sárga muskotály arany


Áfonya arany
25. Lábár Gábor Elenka körte bronz


Irsai Olivér szőlő bronz
26. László József Attila Alma bronz


Szilva bronz


Borpárlat bronz


Szőlő Cserszegi fűszeres bronz


Szőlő Királyleányka bronz


Irsai Olivér szőlő ezüst


Szőlő Syrah ezüst


Cseresznye arany
27. László Norbert Vilmoskörte bronz


Vadbodza bogyó bronz


Irsai Olivér seprő bronz


Kékszőlő seprő bronz


Sárgamuskotály törköly bronz


Granny Smith alma ezüst


Bosc Kobak körte ezüst


Érdi jubileum meggy ezüst


szilva ezüst


Sárga muskotály szőlő ezüst


Irsai olivér szőlő ezüst


Regina cseresznye arany


Vadcseresznye arany
28. Madarász Zoltán Alma (Őszi alma) bronz


Málna(Polka málna) bronz


Meggy (Meteor meggy) bronz


Alma ezüst


Vegyes (Málna-Othello törköly) ezüst


Málna (Őszi málna) ezüst


Bodza ezüst


Feketeszeder arany


Meggy arany


Feketeberkenye( Feketeberkenye Nero) arany


Feketeberkenye (Feketeberkenye Viking) arany


Muscat Ottonel Szőlő arany


Málna ( Pokusa málna) arany




29. Mladoniczki István Red Rome Alma bronz


Néró Szőlő bronz


Sárga Muskotály Törköly bronz


Nérő Szőlő Törköly bronz


Fekete Ribizli ezüst


Cigánymeggy ezüst


Irsai Olivér Szőlő Borpárlat ezüst


Irsai Olivér Szőlő Borpárlat ezüst


Néró Szőlő Borpárlat ezüst


Néró Szőlő Seprő ezüst


Medina Szőlő ezüst


Irsai Olivér Szőlő Törköly ezüst


Irsai Olivér-Vilmoskörte Blend ezüst


Szirén Szőlő Seprő arany


Irsai Olivér Szőlő Seprő arany


Szirén Szőlő arany


Cabernet Savignon Szőlő arany


Szirén Szőlő Törköly arany


Florina Alma Borpárlat arany


Kökény arany


Granny Smith Alma-Birs Blend arany


Florina alma arany


Florina Alma Törköly arany


Cabernet Sauvignon Szőlő-Fekete Ribizli Blend arany


Szilva-Kökény Blend arany
30. Nagy Lajos Feketeszeder 2018 bronz


Zöld veltelini és chardonnay szőlő bronz


Granny Smith Alma ezüst


Stanley szilva ezüst


Irsai Olivér ezüst


Ceglédi óriás kajszi arany
31. Nagy Sándor Meggy bronz


Cseresznye ezüst


Füge arany


Soproni kékfrankos arany
32. Opauszki Csaba Meggy ezüst


Som húsos ezüst




33. Parti Attila Meggy ezüst




34. Pinkóczi Zoltán Florina alma 2020 bronz


Mutsu alma bronz


Palócföldi feketeribizli bronz


Florina alma 2019 ezüst


Gold Rush alma ezüst


Meggy ezüst


Tokaji aszútörköly tölgyfahordóban ezüst


Borpárlat ezüst


Irsai Olivér szőlő ezüst


Izabella szőlő ezüst


Tokaji aszútörköly ezüst


Szomolyai fekete cseresznye arany
35. Popucza Péter Miklós Fekete ribizli bronz


Fehér ribizli bronz


Gönci barack bronz


Érdi bőtermő meggy bronz


Irsai Olivér szőlő bronz


Zöld Veltelini szőlő bronz


Othello szőlő bronz


Zöld Veltelini törköly bronz


Sárgamuskotály törköly bronz


Othello törköly bronz


Cabernet Savignon törköly bronz


Som Nemtudom szilva házasítás bronz


Kökény Nemtudom szilva házasítás ezüst


Starking alma ezüst


Helvécia birspárlat ezüst


Piros ribizli ezüst


Red Haven őszibarack ezüst


Stanley szilva ezüst


Galagonya ezüst


Kökény ezüst


Sárgamuskotály szőlő ezüst


Irsa Olivér törköly ezüst


Újfehértói fürtös meggy arany


Szatmári Nemtudom szilva arany


Húsos som arany
36. Rehus Balázs Meggy ezüst


Csabagyöngye szőlő ezüst
37. Réti Gergely(Égettbor Manufaktúra) Furmint borpárlat arany
38. Rozmis Edit Bodrogközi piros vilmoskörte ezüst


Bereczki birskörte arany
39. Rozmis Ferenc Szomolyai fekete cseresznye ezüst


Mátrai sárgamuskotály szőlő ezüst




40. Sebestyén József Szilva párlat bronz


Othello szőlő bronz


Irsai Olivér szőlő bronz


Kékfrankos szőlő ezüst


Cserszegi fűszeres szőlő arany


Germesdorfi cseresznye arany
41. Sebestyén Károly Körte ezüst


Fekete ribizli arany
42. Simon Gáborné Sárgabarack bronz


Irsai Olivér ezüst




43. Szukopné Hartmann Marianna Fűszeres alma bronz


Barack bronz


Szilva tölgyfahordóban érlelve ezüst


Alma tölgyfahordóban érlelve arany


Irsai Olivér szőlő arany
44. Tóth István Birs bronz


Kékfrankos szőlő ezüst


Kékfrankos szőlő ezüst


Kékfrankos törköly ezüst


Irsai szőlő arany


Irsai törköly arany
45. Tóthné Varga Erzsébet Birs bronz


Papkörte bronz


Cigánymeggy bronz


Kökény bronz


Pirosalma ezüst


Bodza arany
46. Varga Zoltán Sárgabarack bronz


Birsalma ezüst


Vadmeggy párlat arany
47. Vargha Béla Gloster alma bronz




48. Veres István Golden alma bronz


Penyigei Nemtudom szilva bronz


Elena szilva arany


Irsai Olivér szőlő arany

Kereskedelmi

Kereskedelmi főzdék alapdíjai

Versenyző neve Megnevezés Minősítés
49. 1 Csepp Pálinka Kft. Meggy pálinka bronz


Hegykői szilvapálinka bronz


Fehér szőlő törkölypálinka bronz


Birs pálinka ezüst


Vilmoskörte pálinka ezüst


Penyigei szilvapálinka ezüst


Tropcal IPA sörpárlat( HOPTOP Tropical Swinger Club sörpárlat) ezüst


Hegykői almapálinka arany


Fekete ribiszke pálinka arany


Sárgabarack pálinka arany


Besztercei szilvapálinka arany


Madárberkenye pálinka arany


Kékfrankos szőlő pálinka arany


Irsai Olivér szőlő pálinka arany


Irsai olivér törkölypálinka arany


Fekete cseresznye-málna pálinka arany


White IPA sörpárlat (MONYO White IPA sörpárlat arany


Mango Bay sörpárlat (MAD SCIENTIST Mango Bay sörpárlat arany


Érlelt IPA sörpárlat arany
50. CSALLÓ Pálinka Manufaktúra Szeder pálinka ezüst


Fürtös vadmeggy pálinka ezüst


Eper pálinka arany
51. Fűzfőszer Kft. (Sümegi Pálinkaház) Vegyesgyümölcs pálinka bronz


Irsai Olivér szőlő ezüst




52. Holzinger János ( Holzinger János, Holzinger Pincészet és Pálinkaház) Szilva bronz


Irsai Olivér szőlőpálinka bronz


Cabernet Sauvignon szőlőpálinka arany
53. Kodio Trade Kft. (Solti Pálinkárium) Bodza bronz


Zölddió likőr bronz


Kadarka törköly bronz


Irsai Olivér szőlő ezüst


Narancslikőr ezüst


Cserszegi fűszeres szőlő arany


Mátrai muskotály szőlő arany


Rajnai rizling törköly arany


Cigánymeggy arany




54. Pomarium Kft.(Szeb&Ko Pálinkaház) Meggy bronz


Cserszegi fűszeres szőlő ezüst

Champion
Kereskedelmi főzdék Champion-díjai

Legjobb fekete ribiszke pálinka alkategória 1Csepp Pálinka Kft. Fekete ribiszke pálinka
Legjobb Eper pálinka alkategória CSALLÓ Pálinka Manifaktúra Kft. Eper pálinka
Csonthéjas gyümölcsből készített kategóriában Champion díjas pálinka 1Csepp Pálinka Kft. Sárgabarack pálinka
Szőlő-, törköly- és szőlő eredetű kategóriában Champion díjas pálinka Kodio Trade Kft. (Solti Pálinkárium) Mátrai muskotály szőlő pálinka
A verseny legjobb kereskedelmi pálinkája 1Csepp Pálinka Kft. Sárgabarack pálinkája SMARAGD-DÍJBAN részesült








Nem kerül kiosztásra:


Almatermésű


Bogyós


Életstílus párlatok


Gyűjtött erdei és vadontermő


Vegyes gyümölcsből


Zöldség és egyéb párlatok


A verseny legjobb kereskedelmi főzdéje



Kategória győztes
Magán és Bérfőzdék kategória győztesei


Versenyző neve Párlat megnevezése
Legjobb magánfőzőtt /bérfőzetett Birs párlat alkategória Rozmis Edit Bereczki birs párlat
Almatermésű gyümölcsből készített párlatok kategória győztese Kiss Tibor Starking alma párlat
Legjobb magánfőzőtt /bérfőzetett Ribiszke párlat alkategóriában Sebestyén Károly Feketeribizli párlat
Bogyós gyümölcsből készített páratok kategória győztese Madarász Zoltán Pokuska málna párlat
Legjobb magánfőzőtt /bérfőzetett Meggy párlat alkategóriában Horváth Sándor Meggy párlat
Legjobb magánfőzőtt /bérfőzetett Szilva párlat alkategóriában Kaptur József Sólyi szilva párlat
Csonthéjas gyümölcsből készített párlatok kategória győztese Sebestyén József Germesdorfi cseresznye párlat
Érlelt és ágyas párlatok kategória győztese Kiss Tibor Tölgyfahordóban érlelt kajszibarack párlat
Legjobb magánfőzőtt /bérfőzetett Kökény párlat alkategóriában Mladoniczki István Kökény párlat
Gyűjtött erdei és vadontermő gyümölcsből készített párlatok kategtória győztese Kiss Tibor Madár és lisztes berkenye párlat
Legjobb magánfőzőtt /bérfőzetett Szőlő párlat alkategóriában Kiss Tibor Othello szőlő párlat
Legjobb magánfőzőtt /bérfőzetett Irsai Olivér szőlő párlat alkategóriában Szukopné Hartmann Marianna Irsai Olivér szőlő párlat
Legjobb törköly párlat alkategóriában Mladoniczki István Szirén törköly
Szőlő-, törköly- és szőlő eredetű párlatok kategória győztese Mladoniczki István Irsai Olivér Seprőpárlat
Vegyes gyümölcsből készített párlat kategória győztese Mladoniczki István Szilva-Kökény vegyesgyümölcs
A verseny legjobb magánfőzője Mladoniczki István A különdíjat a Mohácsi Polgárok Olvasókör MAGNUS SPIRITUUM Pálinka-és Párlatverseny ajánlotta fel.Sólya Nándor adta át a díjat.
A verseny legjobb bérfőzetője Kiss Tibor
A verseny legjobb bérfőzdéje Badacsonyi Pálinkaház Kft.
Sóly község legjobb párlata díj nem kerül kiadásra






A verseny legjobb magán és bérfőzetett párlata Kiss Tibor Tölgyfahordóban érlelt kajszibarack párlata SMARAGD-DÍJBAN részesült

Kövess minket Instagramon!

Lájkolj minket Facebookon!


Hívj minket telefonon!

Írj nekünk e-mailt!

Az oldal sütiket használ a látogatottsági statisztika elkészítéséhez!