Versenyek

Eredmények

1. Baumann László Debrecen Fürtös meggy bronz
2. AROMA CT s.r.o Komárno -Szlovákia Törköly bronz
3. Baki Szabolcs Miercurea Ciuc Romania Vackor bronz
4. Balkó Imre Kolon -Szlovákia Birsalma bronz
5. Hoffmann Attila Szentkirályszabadja Újfehértói fürtös meggy bronz
6. Jakatics-Székely Szilvia Veszprém Szőlő bronz
7. Kovács Kolos Jászárokszállás Szőlő bronz
8. OPG DUSAN MRDA Stara Moravica, Szerbia-Vajdaság Törköly birs ágyon bronz
9. Keresztes János Balatonkenese Késői szüretelésű zenit bronz
10. Simon Gáborné Jászapáti Irsai Olivér szőlő bronz
11. Szabó Gábor - Dellenbach Tímea Andrea Kálóz Csipkebogyó bronz
12. Varga Zoltán Vasvár Meggy bronz
13. Illés Gábor Ikervár Meggy bronz



Szilva bronz
14. Vasi Csaba Bokod Muskotályos szőlő bronz



Mutsu alma bronz
15. Görgei Attila Halimba Tokaji sárgamuskotály ezüst
16. Herczeg Gyula Gersekarát Naspolya ezüst
17. Rozmis Ferenc Szigetszentmiklós Szomolyai fekete cseresznye ezüst
18. Sebestyén Károly Gyenesdiás Fekete ribizli ezüst
19. Szukopné Hartmann Marianna Veszprém Érdi fürtös meggy ezüst
20. Vasenszki Mária Edit Szigetszentmiklós Savignon Blanc szőlő ezüst
21. Janoviczki Norbert Tápióság Ágyas őszibarack bronz



Ágyas Irsai Olivér szőlő ezüst
22. Sebestyén József Bogyoszló Stanley szilva bronz



Irsai Olivér szőlő ezüst



Cserszegi fűszeres szőlő ezüst
23. Varga Bálint Hurbanovo - Szlovákia Szőlő bronz



Szilva ezüst



Roesler - Zweigelt szőlő törköly arany
24. Réti Gergely Mályi Besztercei szilva bronz



Sárgamuskotály szőlő bronz



Sárgamuskotály törköly ezüst
25. Czifráné Berczi Krisztina Kistarcsa Tramini gránátalma ágyon bronz



Tölgyfahordóban érlelt ágyas szilva bronz



Alma ezüst
26. Magyarósi Győző Cserszegtomaj Gála alma ezüst



Konstantinápolyi birs ezüst
27. Hol Mihály István Kiskunfélegyháza Cseresznye bronz



Irsai Olivér szőlő bronz



Cserszegi fűszeres szőlő ezüst



Stanley szilva ezüst
28. Sólya Nándor Mohács Kajszibarack bronz



Bogyós erdei vegyes bronz



Kékszőlő törköly (Merlot-Oportó-Cabernet sauvignon) bronz



Tramini törköly ezüst



Vegyes szőlő ezüst
29. Kovács Tibor Nagykanizsa Fuji alma bronz



Nyári málna bronz



Szomolyai fekete cseresznye bronz



Piros szőlő- Noah szőlő bronz



Fekete berkenye bronz



Vegyes törköly érlelt bronz



Birs ezüst



Érdi bőtermő meggy ezüst



Pino Noir törköly-fekete berkenye ezüst
30. Varga Róbert Mosonmagyaróvár Nyári alma arany
31. Bíró István Balázs Debrecen-Józsa Furmint seprő arany
32. Pallag Márta Enying Borpárlat arany
33. Kupeček József Nyitracsehi- Szlovákia Olaszrizling szőlő bronz



Borpárlat fahordóban érlelt arany
34. Varadjanin Zorán Szerbia-Vajdaság Bajmok Szőlő bronz



Körte arany
35. Balkó Róbert Kolon -Szlovákia Kékfrankos szőlő bronz



Blufree szilva bronz



Comice körte bronz



Morvai muskotály szőlő arany
36. Jakab László Monor Monori körte ezüst



Irsai Olivér törköly arany
37. Kiss József Miskolc Sajmeggy ezüst



Almafahordóban érlelt alma pálinka arany
38.



39. Dornai Attila Kálló Packhams Triumph körte ezüst



Irsai Olivér tölgyfahordóban érlelt ezüst



Besztercei szilva arany
40. Rehus Balázs Sóly Meggy bronz



Gyöngyrizling ezüst



Sárgamuskotály törköly ezüst



Sárgamuskotály törköly arany
41. Kaptur József Sóly Sárgabarack bronz



Csabagyöngye szőlő bronz



Borseprő bronz



Késői meggy ezüst



Pölöskei muskotály szőlő ezüst



Othello szőlő ezüst



Vegyes arany
42. Komoróczi Lajos Keszthely Ottonel muskotály törköly bronz



Izabella szőlő ezüst



Kései cserszegi fűszeres törköly ezüst



Sárgamuskotály törköly ezüst



Cserszegi fűszeres törköly ezüst



Kései cserszegi fűszeres törköly 2. arany
43. Csatári Gabriella Veszprém Kajszibarack arany



Kajszibarack tölgyfahordóban érlelt arany
44. Jakatics András Veszprém Presenta szilva arany



Cabernet sauvignon szőlő arany
45. Kiss Georgina Veszprém Fekete ribizli pálinka bronz



Irsai Olivér törkölypálinka tölgyfahordóban érlelt arany



Körte pálinka tölgyfahordóban érlelve arany
46. Rozmis Edit Szigetszentmiklós Hanita szilva bronz



Irsai Olivér szőlő bronz



Bereczki ágyas birskörte arany



Hanita ágyas szilva arany
47. Józsáné Varga Zsanett Zirc Meggy ezüst



Alma-birs arany



Cserszegi fűszeres szőlő arany
48. Pinkóczi Zoltán Mándok Lepotica bronz



Nyári alma ezüst



Sziriusz ezüst



Delicsesz alma ezüst



Izabella arany



Későn szüretelt hárslevelű arany
49. Fábián Krisztián Bodajk Linda cseresznye bronz



Szamóca bronz



Bereczki birsalma bronz



Suncrest őszibarack bronz



Bluefree szilva bronz



Újfehértói meggy arany



Irsai Olivér szőlő arany



Idared alma arany
50. Nagy Sándor Harka Hordóban érlelt ágyas szilva bronz



Sárgabarack bronz



Szilva bronz



Soproni kékfrankos szőlő bronz



Soproni kékfrankos borseprő ezüst



Füge arany



Csipkebogyó arany



Soproni kékfrankos törköly arany
51. Dervanics Roland Dunavecse Tramini bronz



Sárgamuskotály bronz



Irsai Olivér ezüst



Vranja birs ezüst



Rajnai rizling szőlő törköly arany



Olaszritling szőlő törköly arany



Idared alma arany
52. Tóth István Sopron Vegyes fehér törköly bronz



Syrah törköly bronz



Kékfrankos szőlő ezüst



Irsai törköly ezüst



Zweigelt törköly ezüst



Veltelini szőlő arany



Veltelini törköly arany



Muscat Ottonel törköly arany
53. Csapó Attila Nagykőrös Irsai Olivér bronz



Lepotica szilva bronz



Pölöskei muskotály ezüst



Penyigei érlelt szilva ezüst



Cabernet savignon arany



Cabernet savignon törköly arany



Hamburgi muskotály arany



Őszibarack - szeder vegyes arany
54. Sass Tamás Somogyudvarhely Sárgamuskotály törköly bronz



Fekete Noah szőlő bronz



Van cseresznye bronz



Merlot-Cabernet szőlő törköly ezüst



Galagonya ezüst



Taranyi Buncek szőlő ezüst



Fekete berkenye arany



Sajmeggy arany



Chardonnay szőlő arany



Cserszegi fűszeres szőlő arany
55. Tóthné Varga Erzsébet Bogyoszló Birs bronz



Debreceni bőtermő meggy bronz



Irsai Olivér szőlő ezüst



Bodza ezüst



Bodza-szilva ezüst



Cigánymeggy arany



Vadszilva arany



Zweigelt szőlő arany



Szilva és kékszőlő arany



Bluefree szilva arany
56. Madarász Zoltán Porrog Fekete Noah szőlő bronz



Irsai Olivér szőlő bronz



Őszi alma bronz



Vörös törköly ezüst



Feketeribiszke Titánia ezüst



Olaszrizling törköly ezüst



Fertődi zamatos málna ezüst



Kántorjánosi meggy arany



Feketeberkenye Nero arany



Fekete szeder Asterina arany



Mindenféle alma arany



Vilmoskörte arany
57. Kiss Tibor Veszprém Naspolya bronz



Vilmos körte bronz



Fekete szeder bronz



Starking alma ezüst



Othello-Izabella borseprő arany



Cacanska Rodna szilva arany



Starking alma tölgyfahordóban érlelt arany



Othello-Izabella szőlő arany



Othello-Izabella szőlő tölgyfahordóban érlelt arany



Érdi fürtös meggy arany
58. Bakó Gyula Sarród Katalin cseresznye bronz



Fekete ribizli bronz



Csipkebogyó arany



Irasi Olivér szőlő arany



Kékfrankos törköly arany



Zweigelt szőlő arany



Cabernet souvignon - Kékfrankos szőlő arany



Vad ribizli arany



Homoktövis arany
59. László Norbert Perkáta President Szilva bronz



Érdi jubileumi meggy bronz



Piros alma vegyes ezüst



Fehér faeper ezüst



Germersdorfi cseresznye arany



Irsai Olivér törköly arany



Sárgamuskotály törköly arany



Othello szőlő arany



Fekete ribizli arany



Fekete ribizli törköly arany



Besztercei szilva arany



Fekete faeper arany
60. Gyenesei Pálinkárium Kaposvár Vranja birs bronz



Szilva bronz



Szilva bronz



Fekete Noah szőlő bronz



Kajszibarack ezüst



Fehér borseprő ezüst



Fekete berkenye ezüst



Körte arany



Málna arany



Kajszibarack arany



Szilva arany



Fehér szőlő arany



Fehér törköly arany



Rose borseprő arany



Vadbodza csete arany
61. Csalló Pálinka Manufaktúra Szentkirályszabadja Szomolyai fekete cseresznye ezüst



Őszibarack ezüst



Szeder arany
62. Solti Pálinkárium Solt Arany Sárfehér törköly arany
63. Sümegi Pálinkaház - Fűzfőszer Kft. Sümeg Birs (Vranja, Leskovaci) arany
Kedves Nevezők!
Az al és főkategória pálinkás kelyheinket a Enyingi Mihály herendi kerámikus készítette. Küldetésére fiatalon talált rá, tehetségét, kézügyességét a kerámiakészítésben kamatoztatta. Herenden, a porcelángyárban tanulta a mesterséget, majd a majolikaüzemben dolgozott, s végül, több mint 25 éve önálló műhelyt nyitottak feleségével, aki élete társa és hű munkatársa is.
Kemény munkával és kitartással építették a műhelyt, ahol a magas színvonalú termékeknek köszönhetően egyre nagyobb méretekben és gyártási mennyiségben folyik a munka. Enyingi Mihályt tehetsége, szorgalma és elhivatottsága, végtelen szerénysége és a munka iránti alázata az emberi példaképek sorába állítja.
Díj megnevezése ( alkategória győztes) Nevező neve Párlat neve

Almatermésű gyümölcsből készített párlatok alkategória győztesei
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Almapárlat Fábián Krisztián Idared alma párlata
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Körtepárlat Varadjanin Zorán Körte párlata
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Vilmoskörte párlat Madarász Zoltán Vilmoskörte párlata
Scientia Pálinka, Párlat és Gasztrokulturális egyesület ajánlotta fel az almatermésű gyümölcsből készítettpárlatok Kategória győztesének járó díjat.
Almatermésű gyümölcsből készített párlatok Kategória győztese Madarász Zoltán Vilmoskörte párlat
Bogyós gyümölcsből készült párlatok alkategória győztesei
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Faeper párlat László Norbert Fekete faeper párlat
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Málna párlat Gyenesei Pálinkárium Málna párlata
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Szeder Párlat Madarász Zoltán Asterina feketeszeder párlat
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Ribiszke Párlat László Norbert Fekete ribizli párlat
Bogyós gyümölcsből készült párlatok Kategória győztese László Norbert Fekete ribizli párlata
Csonthéjas gyümölcsből készült párlatok alkategória győztesei
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Cseresznye párlat László Norbert Germesdorfi cseresznye párlata
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Meggy párlat Madarász Zoltán Kántorjánosi meggy párlata
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Kajszibarack párlat Gyenesei Pálinkárium Kajszibarack párlata
Legjobb Szilva párlat Kiss Tibor Cacanska Rodna szilva párlat
Az Első Magyar Fehér Asztal Lovagrend ajánlotta fel a csonthéjas gyümölcsből készített párlatok Kategória győztesének járó díjat.
Csonthéjas gyümölcsből készült párlatok Kategória győztese Gyenesei Pálinkárium Kajszibarack párlata
Szőlő, törköly és szőlő eredetű párlatok alkategória győztesei
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Szőlő párlat Kiss Tibor Othello-Izabella szőlő párlata
Legjobb magánfőzözz / bérfőzetett Kékszőlő párlat Bakó Gyula Zweigelt szőlő párlata
Legjobb magánfőzözz / bérfőzetett Fehér szőlő párlat Fábián Krisztián Irsai Olivér szőlő párlata
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Törköly párlat Gyenesei Pálinkárium Fehér törköly párlata
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Seprő párlat Bíró István Balázs Seprő
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Borpárlat Pallag Márta Borpárlata
Pálinka-vidék Egyesület ajánlotta fel a szőlő, törköly és szőlő eredetű párlatok Kategória győztesének járó díjat főkategória győztesnek járó díjat.
Szőlő, törköly és szőlő eredetű párlatok Kategória győztese Kiss Tibor Othello-Izabella szőlő párlata
Gyűjtött erdei és vadontermő gyümölcsökből készített párlatok alkategória győztesei
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Sajmeggy párlat Sass Tamás Sajmeggy párlata
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Feketeberkenye párlat Sass Tamás Fekete berkenye párlata
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett Csipkebogyó párlat Nagy Sándor Csipkebogyó párlata
Gyűjtött erdei és vadontermő gyümölcsökből készített párlatok Kategória győztese Sass Tamás Sajmeggy párlata
Vegyes párlatok alkategória győztese
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett vegyesgyümölcs párlat Tóthné Varga Erzsébet Szilva és kékszőlő vegyesgyümölcs párlat
Vegyes párlatok Kategória győztese Tóthné Varga Erzsébet Szilva és kékszőlő vegyesgyümölcs párlata



Érlelt és ágyas párlatok alkategória győztesei
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett fahordőban érlelt párlat Kiss Tibor Tölgyfahordóban érlelt Othello-Izabella szőlő párlata
Legjobb magánfőzött / bérfőzetett gyümölcságyon érlelt párlat Rozmis Edit Berczki birskörte ágyas párlata
Érlelt és ágyas párlatok Kategória győztese Kiss Tibor Tölgyfahordóban érlelt Othello-Izabella szőlő párlata
Kereskedelmi díjak
Champion Birs Pálinka Sümegi Pálinkaház Birs pálinkája


Champion Szeder Pálinka Csalló Pálinkamanufaktúra Szeder Pálinkája


Champion Törköly Pálinka Solti Pálinkárium Arany Sáfehér Szőlő Pálinkája


Sóly község legjobb párlata Rehus Balázs Sárgasmuskotály törköly párlat



A verseny legjobb bérfőzetője Kiss Tibor
Mohácsi Polgárok Olvasóköre ajánlotta fel a verseny legjobb magánfőzőjének járó díjat.
A verseny legjobb magánfőzője Gyenesei Pálinkárium

"II. Sólyi Balaton-felvidék, Bakony-régió,Veszprém Nemzetközi Pálinka – és Párlatverseny 2 db fődíját és a hozzátartozó plaketteket a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. készítette el és egyben térítésmentes támogatásban részesítette a Szent István Pálinka Lovagrend Sóly egyesületet". A Herendi porcelán bekerült a Hungarikumok gyűjteményébe és egyben a kiváló minőség és az elegancia szimbóluma. A Herendi porcelánban tetten érhető értékek: a generációkon átívelő szaktudás, a manufakturális porcelánkészítés hagyományai, a porcelánfestékek titkos receptúrája, a kiváló minőségre és folyamatos megújulásra törekvés, az egyediség.
A verseny legjobb magán és bérfőzetett párlata Gyenesei Pálinkárium Kajszibarack párlata

A verseny legjobb pálinkája és egyben a Szent István Pálinka Lovagrend zászlós pálinkája címet nyerte el egy évre Sümegi Pálinkaház Birs Pálinkája


Versenyek
Szent István Pálinkarend

Nevezés

Amennyiben nem online szeretne nevezni, az alábbi gombok segítségével letöltheti a hagyományos jelentkezési lapot és megtekintheti a versenyszabályzatot:

Kedves Pálinkát Szerető és Tisztelő Nevezők!

II. Sólyi Balaton-felvidék, Bakony-régió, Veszprém Nemzetközi Pálinka – és Párlatverseny 2 db fődíját és a hozzátartozó plaketteket a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. készítette el és egyben térítésmentes támogatásban részesítette a Szent István Pálinka Lovagrend Sóly egyesületet. A legjobb pálinkát és párlatot hungarikummal díjazzuk, mert:

"A Herendi porcelán a kiváló minőség és az elegancia szimbóluma. A Herendi porcelánban tetten érhető értékek: a generációkon átívelő szaktudás, a manufakturális porcelánkészítés hagyományai, a porcelánfestékek titkos receptúrája, a kiváló minőségre és folyamatos megújulásra törekvés, az egyediség."

( http://www.hungarikum.hu/hu/herendi-porcel%C3%A1n )

Eddig nevezett minták származási helye: